Dikey Bahçe Montaj

dikey bahçe montaj - izmir  dikey bahce - Dikey Bahçe Montaj

Hepimiz hayatın tüm güzellikleriyle yaşamak istiyoruz. Uyandığımızda evimizin, çalışırken işyerimizin bahçesinde açmış çiçekler görmek, beton yığınları yerine çiçeklere, yeşilliğe bakmanın aslında o günümüzü ne kadar etkilediğinin hepimiz farkındayız. Ancak, günümüzdeki yoğun yapılaşma bu zevki bizden ister istemez uzaklaştırıyor. Hem şehirde yaşamak hem de bu imkâna sahip olmak için geniş bir bahçe beklide hepimizin özlemini oluşturuyor. Bu seferde karşımıza başka beton engeller çıkıyor. Bahçemizin duvarı karşı bina derken her yer grinin tonları olarak görünüyor. Bu işin en güncel çözümü olarak dikey bahçe montaj uygulaması sunuluyor. Dikey bahçe, iç mekânlara veya dış mekânlardaki bahçe duvarı gibi yüzeylere uygulanarak görsel olarak sizleri rahatlatacak bir peyzaj çalışması olarak biliniyor.

Dikey Bahçe Montajı Nedir?

Dikey bahçe montajı; Fransız botanikçi Patrick Blanc tarafından ortaya konulan bir peyzaj anlayışını yansıtıyor. İlk defa 1994 yılında gündeme geliyor.

Şehirleşmeyle birlikte daralan yeşil alanları daha görünür kılmak için uygulanan yöntemlerden birisini oluşturuyor. İç mekânlarda suni olarak oluşturulabildiği gibi güneş alma durumuna ve bitki çeşidine bağlı olarak canlı bahçeler de oluşturulabiliyor.

Özellikle iç mekânlarda uygulanan dikey bahçe sistemlerinde kullanılan bitkilerin topraksız gelişebilen bitkiler arasından tercih ediliyor.

Peyzaj Bizim İşimiz

Dikey bahçe montajını tanımanın, bu sistemi uygulamak için yeterli olmadığını biliyoruz ve Öncü Peyzaj olarak biz varız diyoruz. Üstelik hizmetlerimiz sadece dikey bahçe montajı ile sınırlı kalmıyor. Konusunda uzman kadromuzla;

  • Peyzaj proje tasarımı,
  • Bahçe ilaçlama,
  • Çim biçimi ve bakımı,
  • Hazır çim serimi,
  • Çim tohumu ekimi,
  • Ağaç budama,

Havuz bakım işlerini profesyonel bir anlayışla yapıyoruz. Ayrıca, bobcat kiralama hizmeti de sunan firmamız dar alanlarınızda size bahçenizi uygun ekipmanla düzenleme imkânı sunuyor.

Peyzaj Proje Tasarımı

Günümüzde peyzaj, ayrı bir uzmanlık alanı oluşturuyor. Özellikle şehre sıkışmış dar alanların düzenlenmesi çok geniş alanlardaki kadar kolay olmuyor. Hem tabiatın sunduğu her türlü güzelliği görmek hem de dar bir alanı bahçeye ayırmak uzmanlık gerektiriyor.

Öncü Peyzaj olarak ister inşaat aşamasında isterseniz mevcut binanızın peyzaj açısından iç veya bahçe düzenlemesinde sizleri memnun edecek projeler sunma konusunda iddialıyız. Tek yapmanız gereken bizi aramak. Arayın, ayrıntılı keşfin ardından sizin zevkinizi okşayacak peyzaj projesini size sunalım, sunduğumuz projenin gerçekleştirilmesinde de sulamadan bakıma sizin yanınızda olalım.

dikey bahçe montaj - izmir  dikey bahce montaj 1 - Dikey Bahçe Montaj

Bahçe İlaçlama

Bahçe ilaçlama, hem bahçedeki bitkilerin sağlıklı gelişimi hem de insanların sağlığı açısından önemlidir. Yanlış ilaçlama doğal dengeyi bozduğu gibi ilaç kalıntıları insan sağlığına da çok ciddi zararlar vermektedir. Bahçenizin sağlıklı gelişimi için ilaçlama işini profesyonel ekipler yaparken siz bahçenizin keyfini çıkarın

Çimlendirme, Çim Bakımı ve Ağaç Budama

Çim alanlar görsel olarak insana huzur veren, peyzajın önemli bir parçasıdır. Gerek çim alanın düzenlenmesi gerekse bakımı ayrı bir özen gerektirmektedir. Belirlediğiniz alanı isterseniz hazır çimle kaplayalım, isterseniz çim tohumu ekerek yeniden canlandıralım. Yeşile doyacağınız bu ortamın bakımını da dilerseniz düzenli olarak biz yapalım.

Ağaç budama da bilgi ve tecrübe isteyen bir iştir. Ağacın zamanında budanmasının öneminin yanında peyzaj açısından budama şeklide çok hassas bir konudur. Bahçenizin düzenlemesine uygun olarak ağaçlarınızı uygun mevsimlerde tecrübeli personel ile özenle budamak da çalışma alanlarımız arasında yer alıyor.

Sizler İçin Üretiyoruz

Peyzaj için yaptığımız sunduğumuz hizmetlerin yanında ürünlerimizle de sizlerin yanındayız. Ağaç fidanlığımız ile geniş bir ağaç çeşitliliğini sizlere sunmaktan ve doğaya hizmet etmekten gurur duyuyoruz. Ürettiğimiz her ağaç hakkında sizlere dikim ve bakım bilgisi verebilecek personel ile yanınızdayız. Çocuk oyun parkları da peyzajın bir parçası olarak ürettiğimiz değerler arasında yer alıyor.