Damla Sulama

damla sulama - izmir damla sulama damla sulama nasil yapilir - Damla Sulama

Tarımsal araziyi artırabilmek istiyorsanız sulama işlemlerini kusursuz bir biçimde gerçekleştirmelisiniz. Damla sulama sistemi tarım alanını en iyi şekilde sulayabilme imkanı sunar. Ayrıca bunu yaparken bir çok yönden avantaj sağlar. Damla sulamanın avantajları onu bir çok üretici tarafından tercih edilir hale getirmiştir. Damla sulama hem meyve bahçelerini hem de tarla bitkilerini sulamaya olanak tanır. Firmamızın en çok dikkat ettiği konulardan birisi de budur. Peyzaj sektöründe tarlanın verimli olması sonuçlarında verimli olmasını sağlar. Bunun için firmamız damla sulama sistemlerini şiddetle tavsiye etmektedir. Daha verimli araziler elde edebilmek istiyorsanız siz de damla sulama yöntemlerinden faydalanabilirsiniz.

Damla Sulamanın Avantajları Nelerdir?

Damla sulama sistemlerimizden faydalanarak bir çok avantaj elde edebilirsiniz. Damla sulamanın avantajlarını sıralamak gerekirse şu şekildedir.

  • Damla sulamanın yapıldığı su boruları, oluşan su kayıplarını en aza indirir.
  • Damla sulama labirentleri bitkilere suyun istenildiği miktarda gitmesini sağlar.
  • Suda eriyen gübreler, samla sulama sayesinde toprak içine kazandırılabilir. Bu da bitki için avantaj sağlar.
  • Damla sulama rutubeti en aza indirir. Rutubetten oluşan hastalıkların azalmasında da çok etkilidir.
  • Damla sulama yaparak toprağın havalanmasını sağlayabilirsiniz.
  • Yabancı otların oluşmasının önüne geçer.
  • Klasik sulama yöntemlerinden farklı olarak daha fazla tasarruf elde edilmesini sağlar.
  • Sulama için işçilik yapılması daha aza indirir. Klasik yöntemden yorucu değildir. Bu gibi avantajlardan dolayı damlama sulama sistemleri tercih etmek gerekir. Damlama sulama işlemleri daha kazançlı bir yöntemdir.

Damla Sulama Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Damlama sulama sistemi çok avantajlı olmasıyla birlikte bazı konulara dikkat edilmesi gerekmektedir. Damlama sulama yaparken ihtiyacı karşılayacak kadar su kaynağı kullanılmalıdır. Suyun sisteme gitmesini sağlayacak pompanın seçimi de önemlidir. Ayrıca suyun temizliği sağlayacak filtre sistemi daha uygun olacaktır. Gübre tankı olan damla sulama sistemleri, sulamayla birlikte gübre de verebilir.

Ana ve manifold borular damla sulama sisteminin en önemli parçalarıdır. Bunlarda dikkat gerektirir. Damla sulama boruları damla sulama sisteminin oluşmasını sağlar. Dikkatsizliğe bırakılmamalıdır. Bahçenize damla sulama sistemi kurarak bitki ya da meyve yetiştirmenize yardımcı olabiliriz. Firmamız bünyesinde damla sulama hizmeti sunduğumuz gibi bahçe ilaçlama ağaç ilaçlama hizmetleri de veriyoruz. Siz de bahçenizin ve ağaçlarınızın bakımını yaptırmak istiyorsanız firmamızdan destek alabilirsiniz.

damla sulama - izmir damla sulama damla sulama - Damla Sulama

Damla Sulamada Ne Gibi Sorunlar Olabilir?

Damla sulama sistemi tıkanmaya karşı çok hassastır. Yosunlar ya da kuru parçalar tıkama yapabilir. Nerenin tıkadığını bulmanız biraz vakit kaybettirebilir. Zaman zaman destekleyici yağmurlama ya da yüzey sulama uygulaması gerekebilir. Bu damla sulamadaki tuzun yok olması içindir. Damla sulama sistemlerinin ilk aşamadaki yatırımları yüksektir. Sonrasında verim yüksek olacağı için bu durum geri plana atılabilir. Damla sulama dezavantajları olsa da diğer yöntemlerden daha avantajlıdır.

Damla Sulamada Öncü Peyzaj

Bahçe ilaçlama, çim havalandırma gibi hizmetlerimizin yanı sıra damla sulama hizmeti de vermekteyiz. Bu sayede tarlanızın daha verimli hale gelmesini sağlıyoruz. Bunu yaparken de 22 yıllık tecrübemizle yapıyoruz. Peyzaj sektörünün en yüksek çevrim içi puanını aldığımız için önyargılarınızdan uzaklaşabilirsiniz.Hizmet garantisi vermemizle birlikte siz memnun olana kadar vazgeçmiyoruz.

Marka uzmanımızın gerçekleştirmiş olduğu analiz sonrası hizmetlerimize başlıyoruz. Diğer hizmetlerde olduğu gibi size de kusursuz hizmet garantisi veriyoruz. Haftada bir sizi ziyaret ederek sistemin durumunu ve gidişatı kontrol ediyoruz. Böylece verim garantisini arttırıyoruz. Bu hizmetleri yaparken de rakiplerimizden daha az fiyatlar talep ediyoruz. Siz de bu kusursuz hizmet anlayışımızdan faydalanmak istiyorsanız firmamızla iletişime geçebilirsiniz.