Kamelya ve Pergoleler

kamelya - izmir kamelya ve pergoleler kamelyalar - Kamelya ve Pergoleler

Kamelya ve Pergoleler, evinizin ve bahçenizin farklı bir görünüme sahip olmasını sağlayan doğa harikası ürünlerdir. Yaz aylarının vazgeçilmezi olan Kamelyalar, akşamları çay keyfi yapmanın tadına varacağınız en güzel mekanlardan biridir. Pergole de kamelya gibi akşamları hoş vakit geçirebileceğiniz bir yer olabilir.

Kamelya Nedir? Nasıl Yapılır?

Ahşap malzemeden yapılan kamelya, balkon, çardak anlamına gelmektedir. Yaz aylarında ailecek çay keyfi yapılacak güzel ve açık bir alandır. Kamelya ve pergoleler, insanların yazın dinlenmek için tercih ettikleri ahşap dekorlu mekanlardan ibarettir. Ahşap malzemeden, özel işçilik ve emek verilerek parçalar halinde yapılan kamelyalar, kurulumu yapılacak mekana getirilir ve yerinde kurulum ve montajı yapılır. Özel olarak tasarlanacağı gibi standart kamelya türleri olarak da üretilmektedir. İzmir Peyzaj Proje Tasarım olarak her türlü kamelya ihtiyaçlarınızda yanınızdayız.

Pergole Nedir? Nasıl Yapılır?

İtalyan bir kelime kökünden gelen pergole, kamelya ile aynı anlamı taşımaktadır. Açık büfe, açık balkon, açık çardak anlamlarına gelen pergole kullanımı günümüzde oldukça yaygınlaşmaktadır. Kamelya ve pergoleler, doğal görünüme sahip oldukları için daha çok tercih edilmektedirler.

Her türlü açık alanlara kurulumu yapılabilecek özelliğe sahip olan pergolelerin yapımı kamelya kadar zor değildir. Yapımında ahşap malzeme kullanılır; fakat pergole yapımı daha pratik ve maliyeti de kamelyaya göre daha uygundur. İzmir Peyzaj Proje Tasarım kapsamında her türlü mekana ve zemine pergole kurulum ve montajı yapmaktayız.

kamelya - izmir kamelya ve pergoleler kamelya ve pergoleler - Kamelya ve Pergoleler

Kamelyanın Özellikleri Neledir?

Kamelya kullanımının çokça özellikleri vardır. Bazılarını sayacak olursak şöyledir;

 • Ahşap üretimi olduğu için çok sağlıklıdır.
 • Su geçirmez tenteleri sayesinde sadece yazın değil kışın bile kullanılabilir.
 • Yaz aylarında yemek, çay keyfi için ideal bir mekandır.
 • Aile ve sevdiklerinizle hoş vakit geçirmek için tasarlanmış özel mekanlardır.
 • Evin bahçesine kurulacağı gibi açık olan her alana kurulumu yapılmaktadır.
 • Park, bahçe, site içi mekanlarda tercih edilen bir üründür.

İzmir Peyzaj Proje Tasarım olarak ailenizle ve sevdiklerinizle daha güzel zaman geçirmeniz için her türlü kamelya hizmetlerinizde yanınızdayız.

Pergolenin Özellikleri Nelerdir?

Kamelyadan biraz daha sade olan ve genelde sarmaşıkların sardığı yeşilimsi haliyle karşımıza çıkan pergolelerin özellikleri şunlardır;

 • Kamelyalar kadar alan kaplamazlar.
 • Maliyeti çok azdır.
 • Her türlü cafe, pastane, restourant gibi mekanlar için rahatlıkla tercih edilebilecek bir tasarımdır.
 • Belediyelerin oturmak için açık alanlarda tercih ettiği bir üründür.
 • Yer kaplamaz ve her yere çok kolay bir şekilde kurulumu yapılabilmektedir.

Pergole imalatı ve kurulumu için her türlü hizmeti sizlere sunmaktayız.

Kamelya ile Pergole Arasındaki Fark Nedir?

kamelya ve pergoleler, yaz aylarında en çok tercih edilen açık büfe tarzı oturma mekanlarıdır. Kamelyalar, biraz daha detaylı, yapım aşaması biraz daha zahmetli olan ve görüntü itibariyle de muhteşem bir dekora sahip olan bir üründür. Kullanım alanları pergolelerle hemen hemen aynıdır.

Pergole biraz daha sade bir tasarımdır ve kamelyaya göre kurulum alanı daha kolay bulunur. Kişilerin şahsi olarak evin bahçelerine kurulum yaptırdıkları gibi daha çok halka açık alanlarda, parklarda, kafe gibi çay içme mekanlarında tercih edilmektedir. En güzel tasarımlar ve kaliteli kurulumlar için bizimle her an irtibata geçebilirsiniz.

İzmir Peyzaj Projenin Hizmetleri Nelerdir?

Kamelya ve pergoleler dışında başka hizmetler de sunmaktayız. Bahçe ilaçlama, Çim bakımı ve biçimi, hazır çim serimi, ağaç budama, çim tohumu ekme, bobcat kiralama, otomatik sulama ve her türlü havuz bakımı yapılmaktadır. Uzman ve tecrübeli ekibimizle daima siz değerli müşterilerimizin hizmetindeyiz.