Sulama Montaj Hizmeti

sulama montaj hizmeti - izmir sulama montaj hizmeti sulama montaj - Sulama Montaj Hizmeti

Bahçe düzenleme hizmetimizin yanı sıra, sulama montaj hizmeti ile yağmurlama yöntemiyle sulanmasını sağlıyoruz. Otomatik sistemler ile kontrol edilen alanda, insansız olarak sulama gerçekleştiriliyor. Personel tasarrufu gerçekleştiği gibi bahçe alanınız düzenli olarak su ihtiyacını karşılıyorsunuz. Yeşil alanınızın verimli olması ve maliyet bakımından cebinizi düşünmesi, bu sistemin en avantajlı yönüdür.

Otomatik Sulama Sistemlerinin Özellikleri

Otomatik sulama sistemini kurmadan önce yeşil alanda ücretsiz keşif yapıyoruz. Uygun olan malzemeyi tespit ederek montajını sağlıyoruz. Otomatik sulama sistemi; vana, boru, elektronik cihazlar, sulama sensörü, kontrol sistemi ve sulama parçalarından meydana geliyor. Kontrol mekanizması zamanlayıcı özelliği ile doğru sulama adına takvim belirliyor. Elektrik ya da pil ile çalışan sistemlerde zamanlama faktörü, hidrolik vanaları, damla ya da fıskiye görevinin kontrolünü sağlar. Vanaların kontrolü otomatik sulama sisteminin kontrolünde gerçekleşir.

Otomatik Sulama Kullanım Alanları

Otomatik sulama sistemi birçok alanda ihtiyaç duyulan akıllı sistemler arasındadır. Çalışan maliyetinden kurtulmanızı ve doğru sulama konusunda kontrolü akıllı cihazlara bırakarak içinizin rahat etmesini sağlar.

Kullanım alanları;

 • Müstakil yapılar
 • Bahçeler
 • Kamuya açık yeşil alanlar
 • Tarım
 • Fabrika açık alan
 • Futbol sahası
 • Golf sahası
 • Sera
 • Bağ
 • Tarla
 • Peyzaj

Birçok yeşil alanın olduğu yerde oldukça kullanışlı olup verimli alanların oluşumuna katkı sağlar. Sulama birçok bitki ve yeşil alan için oldukça önemlidir. Özellikle yaz aylarında yeterli sulama yapılmayan alanlarda bitki, sebze ve meyve ziyan olur. Peyzaj sektöründe özellikle tercih edilen sulama sistemi, müşterilerin daha kontrollü ve yeşil bir alana sahip olması adına önemlidir. Kontrolsüz ve fazla sulama da aynı şekilde yeşil alanlara zarar vermektedir. Bu zarar geniş alanda ciddi zararlara sebep olur.

Hizmetlerimiz

Hizmet alanımız peyzaj firması olarak taleplerinize göre belirlenmektedir. Mevcut hizmetlerimiz dışında her geçen gün kendimizi geliştirmeye ve ihtiyaçlarınıza yönelik hizmet vermeye devam ediyoruz. Genel hizmetlerimiz; havuz bakımı, çim tohumu ekleme hizmeti, hazır çim, bahçe ilaçlama, çocuk oyun parkları, ağaç satışları, ağaç budama, bobcat kiralama, çim biçme ve bakım hizmetleridir.

sulama montaj hizmeti - izmir sulama montaj hizmeti sulama montaj hizmeti - Sulama Montaj Hizmeti

Otomatik Sulama Hizmetinin Avantajları

Otomatik sulama hizmetini tarım arazisinde kullandığınızda özellikle işçi maliyetinden tasarruf edersiniz. Büyük tarla, bağ, bahçe ve tarım arazilerinde sulama kontrolü tam verimlilik göstermez. İnsan eliyle yapılacak olan sulama fazla ya da az uygulanabilir.

Bu durumda yetişen tohum, bitki, sebze ve meyveler çürüyebilir ya da tamamen susuzluktan yanabilir. Birkaç dönümde gerçekleşen bu olumsuz durum tüm hasattı yok eder ve zararları ciddi boyutlara ulaşır.

Yapılması gereken en doğru işlem otomatik sulama sistemi ile akıllı bir mekanizma aracılığıyla sulama yapmaktır. Damla, püskürtme hatta yağmurlama sistemi ile yeşil alanınız dilediği miktar suya kavuşacak. Aynı zamanda yağmur yağdığında sulama sistemi kontrollü olarak duracak.

Otomatik Sulama Sistemi Sera Alanları

Otomatik sulama öncesi seracılıkta kullanılan eski yöntemler arasında serum ile sulama yöntemi mevcuttu. Bu yöntem ise yeterli gelmiyor ve sera malzemelerinin yok olmasına sebep oluyordu. Artık seralarınızda dört mevsim bitki, meyce, sebze ve çiçek üretebileceksiniz.

Bu yöntemde gerekli verimi otomatik sulama sistemi sağlayacak ve size ürünlerinizi toplamak kalacak. Seracılığın en zorlu işlerinden biri sulamadır. Sulamanın düzenli olmadığı ürünlerin; bozulma, çürüme ve kuruma gibi olumsuz durumlara maruz kalması söz konusudur. Otomatik sulama sistemleri tercih eden birçok alan yeşil alan dışında da kullanıma müsait. Daha verimli yeşil alan, canlı görünüm, yaşam kalitesi ve sağlıklı ürünler için otomatik sulama mekanizması çok yararlıdır.