Taş Döşeme

taş döşeme - izmir tas doseme tas doseme islemi - Taş Döşeme

Doğal rengini oluşumundaki minarelerden alan katı, çok sert ve çok sağlam maddeye taş denmektedir. Taş döşeme ise sağlam ve uzun süre dayandığı için peyzaj ve inşaat alanlarında yoğun olarak kullanılmaktadır.

taş yol  taş döşeme - izmir  stone path on the lawn 1024x683 - Taş Döşeme
taş yol

Doğal Taş Döşeme

Doğal taş yer kaplama işlerinde bina dış cephelerinde aynı zamanda binaların iç mimarisinde kullanılan bir malzemedir. Doğal taş döşendiği ortama sakinlik katar. Bulunduğunuz ortamın havası tamamıyla değişir. Evlerde, bahçelerde, iç dekorasyon işlerinde, evin sadece bir duvarına uygulanabilir. Özellikle dış mekânda doğal taş kullanımı kötü hava şartları için son derece dayanıklı bir malzemedir.

Taş Döşeme Standartları

  • Öncelikle taş döşemeye fonksiyonellik kazandırmak için malzeme seçimi planlanmalıdır.
  • Döşeme yapılacak zeminin sertliği, kuruluğu ve kayganlık yapılı yüzeyler olmak üzere sınıflandırılmalıdır.
  • Yaya ve hareketliliğin ne kadar olacağı mutlaka bilinmelidir.
  • Döşeme malzemesi dayanıklı olmalıdır. (Taş döşemelerinde dayanıklı demek, hava koşullarına ve üzerine uygulanacak basınca dayanıklı demektir)
  • Estetik açıdan uygun olmalıdır.
  • Taş Döşeme yapılacak alanın ne kadar kullanılacağı belirlenmeli ve buna göre maliyet çıkarılmalıdır.

Dayanıklı malzeme kullanmak her zaman daha ekonomiktir.

taş döşeme - izmir tas doseme tas doseme - Taş Döşeme

Beton Parke Döşeme

Çok uzun zamandır yaygın kullanılan beton parkeden taşlar dekoratif olarak da tercih edilen döşeme malzemelerindendir. Kolay sökülüp yeniden takılabilen bir malzeme olduğu için maliyeti düşüktür. Göze hitap etmesi ve dayanıklı olması nedeni ile birçok alanda kullanılmaktadır. Taş döşeme işlerinin yılın her mevsiminde yapan şirketimiz Öncü Peyzaj zaman açısından da müşterisine destek olmaktadır.

Kilitli parke taşlar sağlam olması, kolay döşenmesi, kaygan ve donma gibi olumsuz etkilerin olmaması, şekil ve renk konusunda çeşitliliğin olması, sökülen parke taşların yeniden kullanılabilir olması ve taşların geçirgen yapısı sayesinde (geçirgen yapı yağmur sularının toprağa ulaşmasını sağlayarak yeraltı sularının zenginleşmesini sağlar) tercih edilmektedir.

Mermer Döşeme

Kesilip parlatılabilen her taş mermer olarak tanımlanmaktadır. Dayanıklı bir malzemedir. Mermer döşeme, apartmanlarda, binalarda, işyerlerinde, okullarda, camilerde, Avm lerde vb. alanlarda yoğun olarak kullanılmaktadır. Mermer döşemeciliği dikkat gerektiren bir iştir. Uzun süre kullanılacağı ve ilerde yaşanabilecek çatlakların önlenebilmesi için iyi işçilik gerektirir.

Mermerin ısı farklarından kaynaklı don olaylarından sonra basınca dayanıklılığı özellikle binaların dış cephe uygulamalarında kendini gösterir. Dış cephede kullanılan mermerlerin donmaya dirençli mermer taşı olması gerekmektedir. Dirençli mermer kullanılmaz ise yapılan işin kaliteside kötü yönde etkilenir.

Taş döşeme işinde kullanılan kaplama malzemeleride, kullanılan taşlar kadar önemlidir. Kaplama malzemesi seçilirken döşenecek taşın yapısına, işlene bilirliğine, estetiğine uygun olarak seçilmelidir.

Şirketimiz Öncü Peyzaj çok dikkat gerektiren özel taş gruplarından olan mermerinde profesyonel ekibi ile çok iyi bir işçilikle döşemektedir. Yaşadığınız alanda mermer döşeme yaptırmak istiyorsanız firmamız Öncü Peyzaj ile iletişime geçebilirsiniz.

Tuğla yol boyunca yürümek taş döşeme - izmir  walking along the brick path 1024x662 - Taş Döşeme
Walking along the brick path

Ürünlerimiz ve Hizmet Kalitemiz

Öncü peyzaj kurulduğu günden bu yana, birçok kişinin varlığını sürdüreceği, işlevsel, göze hitap eden, modern ortamlar planlayarak tasarladığı işleri müşterilerine sunup sürekliliği sağlamayı temel ilke edinmiştir.

Birçok konuda profesyonel çalışanlarımız ve işinin ehli ustalarımız ile sunduğumuz ürün ve hizmetlerde kaliteyi müşterilerimiz ile buluşturarak müşteri memnuniyetinde en iyi olmayı hedeflemiştir.

Öncü Peyzaj müşterilerinin isteklerini göz önünde bulundurarak en uygun çözümleri yaratır. İnsanların mutlu olabileceği alanlar yaratmayı ister, sağlıklı estetik bir alan yaratmak için tüm imkanlarını kullanır. Şirketimizin yaptığı bütün işler kaliteli malzemelerden oluşmaktadır. Tüm yeniliklere açık bakış açımız ile müşterilerimize hizmet sunuyoruz. Yaptığımız tüm işlere garanti veriyoruz. Deneyimli ekibimiz ile her zaman tercih edilen firma olmak için teknolojinin tüm imkanlarından faydalanarak şirketimizi dinamik bir yapıda tutuyoruz.