Hazır Çim Serimi

hazır Çim serimi - izmir hazir cim serimi hazir cim serimi hizmeti - Hazır Çim Serimi

Bahçelerimizin olmazsa olmazları arasında yer alan çimler, bahçe dekorunu ve bütünlüğünü tamamlayan önemli unsurlardandır. Sağlıklı ve doğru boydaki çimler, bahçelerin en büyük aksesuarı olmakla birlikte, görüntü açısında da büyük önem taşırlar. El ile ekilerek büyütülebilecekleri gibi, hazır olarak da satın alınabilirler. Hazır olarak satın almak, ekim yapmaya göre daha avantajlı ve garantili bir yöntemdir. Eğer sizde bahçeniz için hazır çim serimi hizmeti almak istiyorsanız, firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Bizimle iletişime geçerek bahçeniz için hazır olarak üretilen çimlerden temin edebilir ve bahçenize uygulayabilir ya da uygulata’bilirsiniz. Bu sayede çim yetiştirme derdiyle uğraşmak zorunda kalmaz ve çok daha hoş bir görünüm elde edebilirsiniz.

Hazır Çim Yerleşimi Nasıl Yapılıyor?

Hazır çim yerleştirme hizmeti, bahçenizin arazi yapısı göz önüne alınarak gerçekleştiriliyor. Yılın her mevsimi gerçekleştirilebilen çim yerleştirme işlemi, sadece yağışlı ve don gerçekleşen havalarda uygulanamıyor. Uygulama işlemi ise, bahçenizin tabanının düzeltilmesi ve uygun hale getirilmesi ile başlıyor. Ardından ölçülere uygun olarak imal edilen ve zamanında hasat edilen çimler bahçeye yerleştiriliyor. Yerleştirilen çimler kısa bir sürede zeminle birleşerek net ve doğal bir görünüm sağlıyor.

Hazır çim serme işlemini kendiniz gerçekleştirebileceğiniz gibi, profesyonel olarak bu hizmeti veren firmamızdan yararlanmanız daha mantıklı olacaktır. Gerekli olan tüm ekipmanlara sahip olan firmamız, alanında uzman ekibi ile tüm düzeltme ve ekim işlemlerini en iyi şekilde gerçekleştirecektir. Eğer sizde bizim hizmetlerimizden yararlanmak istiyorsanız, sitemizde bulunan telefon numarası üzerinden irtibat kurabilirsiniz.

Hazır Çim ve Ekme Çim Farkı

Hazır çim ve ekme çim arasında çok bir fark bulunmasa da kolaylıklar ve avantajlar bakımından önemli farklar bulunuyor. Bu farkların başında ise, hazır çimin net sonuçlar vermesi geliyor. Ekme çimler ise, tohum çeşidine, kalitesine ve bakımına göre farklı görüntülere sebebiyet verebiliyor.

Özellikle de eksik bakım işlemlerinden dolayı ekme çimlerde sık sık kel bölgeler görülüyor. Fakat hazır çimlerde böyle bir durumla karşılaşılması mümkün değil. Çünkü üretilen çimler, en iyi koşullarda ve yüksek bakım işlemlerine maruz kalarak büyütülüyor. 8 ayın sonunda tamamen hazır hale gelen çimler, müşteriye ulaştırılıyor. Ekildiği yerde de eksiksiz şekilde gelişimi sürdüren çimler, bu sayede kel bölgelerin oluşumuna imkan vermiyor.

Hazır Çim Nasıl Üretiliyor?

Hazır çimin üretim süreci 8 9 ay süresinde tamamlanıyor. Bu süre zarfınca ekilen tohumlar en iyi şekilde besleniyor ve tüm ihtiyaçları en iyi şekilde gideriliyor. Düzenli şekilde beslenen ve budanan çimler, üzerinde büyüdükleri toprak ile birlikte son olarak hasat ediliyor.

Hasat edilen çimler, talep eden kişilere uygun ölçülerde şekillendirilerek gönderiliyor ve gönderildiği yerde de gelişimine devam ediyor. Fakat ekildiği yerde de, imal edildiği yer kadar olmasa da bakıma ihtiyaç duyuyor’lar. Ekilen çimlere doğru bakım işlemleri uygulandığı takdirde uzun yıllar bahçenizde yaşayabiliyorlar.

hazır Çim serimi - izmir hazir cim serimi hazir cim serimi - Hazır Çim Serimi

Çim Konulu Hizmetlerimiz

Çim hizmetlerinde birçok çeşidi bulunan firmamız, ayrıca bahçeniz için farklı birçok hizmet de sunuyor. Eğer sizde bahçenizin bakım ve onarım işlemlerini yaptırmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İşte sizlere sunduğumuz çim konulu hizmetler;

  • Çim biçimi ve bakımı,
  • Çim havalandırma,
  • Çim tohumu ekme.

Ve benzeri birçok hizmeti bulunan firmamız ile, İnternet sitemizde yer alan iletişime numarası üzerinden irtibata geçebilirsiniz.

Uzman Kadro, Kaliteli Hizmet

Alanında uzman personeli ile hızlı ve güvenilir şekilde hizmet veren firmamız, birçok bahçe sahibinin tercihi oluyor. Sizde bahçenizin tüm peyzaj, bakım ve onarım işlemleri için bizimle iletişime geçebilir ve avantajlarımızdan yararlanabilirsiniz.