Yosun

yosun yosunun peyzajda kullanımı - izmir yosun yosunun peyzajda kullanimi 1024x682 - Yosun

Botanik bitki olan diğer yabancı isimleri Moss, Mousse olan yosun nemli ağaç gövdelerinde, kayaların diplerinde, denizlerde asalak olarak yaşayan bir bitki türüdür. Rizoyit adı verilen kısımlara sahip, klorofil içeren çiçeksiz sporlu bitkilerdir. İpliksi, yapraksı, şeritsi, tüpsü, makroskobik ya da mikroskobik oluşabilirler.Yosunlar tıp, eczacılık ve sanayide kullanılmakla beraber Çin ve Japonya gibi uzak doğu ülkelerinde besin maddesi olarak tüketilir. Yosunlar hakkından birçok yalan bilgilere rağmen doğru bilgi aktarımı yapan izmir yosun duvar sitemizde bu botanik bitki hakkında yeni bilgiler bulabilirler. Yosunlar uzak doğu ülkelerinde toplanarak kurutularak yenir. Ya da yemeklerin yanında garnütir şeklinde tüketilmektedir.

Yosunun Faydaları

Yosun iyot bakımından oldukça zengin olan ve bağırsak kurtlarına da iyi gelen canlı bir dosttur. Güçlü vitamin deposuna sahip olan bu bitki solunum yolu hastalıklarını da önlemede iyi bir etkendir. Bu bitki sağlığa faydalı olduğunda birçok bileşenlerini yapmaktadırlar. Cilt hastalıklarına dair kremler iç hastalıklara ve eklem ağrılara iyi gelmesi için çay yapmaktadırlar. Başlıca yosunun faydalarına göz atalım:

  • Sürüldüğü yerleri zayıflatır.
  • Haşlaması bağırsak kurtlarını döker.
  • Saçlar yıkanırsa, kuvvetlendirir.
  • Mide sağlığına iyi gelir.
  • Uzun süre tok tutup kilo vermenize yardımcı olur.

Yosunun faydaları olduğu gibi zararları da vardır.

Yosunun Zararları

Aşırı şekilde iyot içerdiğinden bu botanik bitki türü tiroid ilacı kullananlar için tehlike arz edebilir. Aynı zamanda yosun yeraltı sularının mineral ve vitaminlerinin yanı sıra metalleri de içerdiğinden metal zehirlemesi sağlayabilir. Bu yüzden tüketilmeden önce alternatif tıp yardımından bilgi alabilirsiniz. Özellikle yosunun cilde alerjisi olup olmadığına bakılıp test edilmesi zorunlu hale gelmelidir.

yosun yosunun peyzajda kullanımı - izmir yosun yosun - Yosun

Yosunun Besin Değeri

Yosunun besin değeri 100 gram üzerinden hesaplarsak vücuda ne gibi etkileri olduğunu bakalım. Kalori 35 g, protein 5,8 g, toplam yağ oranı 0,03 g, demir 1.8 mg, potasyum 356.0 mg, A vitamini 5202.0 IU, sodyum 0 mg, karbonhidrat 5.1 g, b6 vitamini 0 mg, kalsiyum 70.0 mg, c vitaini 39.0 mg, kolesterol 0 mg olup vücudun dostu olan yosun birçok vitaminleri ile kişiyi canlı tutmaktadır. Ayrıca bu karışımları yosun çayında bulabilirsiniz. Mide ağrısına sindirime ve kabızlığa son derece iyi gelen yosun çayını tüketebilirsiniz.

Yosunu Nerden Bulabilirim

Yosunu bulabilmenin birçok yolu vardır. bunlar aktarcılar olmakla beraber uzak doğu bitki satan yerlerde olabilir. Fakat doğru bitkinin kullanımı ile öncelikle araştırılıp ondan sonra kullanılması tavsiye edilir. Bir diğer yosun bulma yöntemleri ise sitelerdir bu sitelerde güvenli şirketlerden temin edebilirsiniz. Bunlardan bazıları izmir peyzaj yosun sitesidir. Bu sitenin müşterilerine güvence sağlaması için elinden gelen bütün alternatifleri kullanıp müşterilere daha iyi hizmet verme eğilimindedir.

Site Hakkında Bilgi

Site yöneticileri müşterilerine daha iyi hizmet verebilmek adına çok yoğun bir şekilde çalışarak kimseyi mağdur etmeme durumunu belirlemektedir. Öncelikle site http://oncupeyzaj.com/ ziyareti gerçekleştirmeden önce çağrı merkezlerine ulaşabilmek için telefon iletişim yöntemiyle aklınızdaki soruları sorabilirsiniz. Daha sonra ise siteyi ziyaret edebilirsiniz. Site içerisinde size uygun ürünleri bulabilirsiniz.

Site Hizmetleri

Öncelikle sitenin içerisinde dolaşmanız da en önemli etken müşterilerine çok önemseyerek onların ihtiyaçlarını gidermekle sorumlulardır. Site içerisinde birçok hizmet vererek müşterilerine daha iyi imkanı sunarlar.

Bu hizmetler, çim bakımı, çim budama, ağaç budama, bahçe ilaçlama haşerelere karşı ardından peyzaj proje tasarımı sunarak siz değerli müşterilerimize daha iyi imkan sunmaktadırlar. Site içerinde 7/24 iletişim sağlayabilirsiniz. Bu iletişim alternatifleri Whattsapp, Telefon, Email, harite(konum bildirme), Instagram adreslerinden ziyaret edebilirsiniz. Site http://oncupeyzaj.com/​​​​​​​  ismi le de bilinmekle birlikte öncü peyzaj ve sulama hizmetlerini sunmaktadır.

Yazılarımız https://izmirpeyzaj.com.tr/ sitesinden izin alınarak alınmıştır.