Otomatik Sulama Projelendirme

otomatik sulama - izmir  otomatik sulama - Otomatik Sulama Projelendirme

Peyzaj proje tasarım uygulamalarımızda sizlere en kaliteli çalışmaları sunarken, yüksek teknoloji makinaları kullanarak tasarruf oluşturmaya özen gösteriyoruz. Bahçe düzenlemenizde sizler için en büyük sorunun düzenli sulama ve su kullanımı olduğunu biliyoruz. Bu konuda sizleri hem çalışan maliyetinden hem de su israfından kurtarmak adına otomatik sulama projelendirme hizmetimizi sunuyoruz.

Otomatik Sulama Nasıl Yapılır?

Günümüzde insan faktörünün yerini makinalar hızla alıyor. Teknolojinin gelişmesi ile insan gücü daha verimli alanlara aktarılırken, makina sistemlerinin angarya işleri üstlenmesi sonucu her anlamda tasarruf ön plana çıkıyor. Bahçe düzenlemesinde gerçekleştirdiğimiz uygulamadan sonra sizlerim bu verimliliği koruması gereklidir. Aksi halde güzel hale getirilen alan kısa sürede verimliliğini ve eski estetiğini kaybeder. Tarafımızdan yapılan işlemler ile yaşam kaliteniz kısa vadede değil uzun vadede sizleri mutlu eder.

Otomatik Sulama Gerektiren Hizmetlerimiz

Bazı peyzaj uygulamalarından sonra sizlerin bu güzelliği devam ettirmesi adına bazı hizmetler sunuyoruz. Bu hizmetlerin belirli periyotlarda olması sonucu, kalan ara zamanda sizlerin bazı bakımları düzenli yapmanız gerekmektedir. Bu işlem otomatik sulama işlemidir.

  • Ağaçlandırma
  • Çim bakım
  • Çim ekim
  • Bahçe düzenleme
  • Sebze ve meyve ağaçları bakım, dikim ve budama
  • Arazi ekim işlemi

Birçok sistem yağmur haricinde sulama için yeterli değildir. Bahçenizin eşit oranda, ihtiyacı olduğu kadar sulanması çalışanlarınız tarafından verimli gerçekleştirilemez. Otomatik sulama sistemi ile yağmur yağdığında otomatik olarak kapanan sistem sudan tasarruf sağlıyor.

otomatik sulama - izmir  otomatik sulama projelendirme - Otomatik Sulama Projelendirme

Otomatik Sulama Sistemleri Nasıl Çalışır?

Otomatik sulama sistemleri kurulduğu alanda belirli süre ayarları yapılarak konumlandırılır. Alana göre ayarlanan sistemde makinenin özel vana başlıkları, hortum ve sulama cihazları yerleştirilir. Gerektiğinde belirli periyotlarda makine tarafından bahçenizin ihtiyacı olan su miktarı ayarlanır. Püskürtme yöntemi ile bahçeniz düzenli olarak sulanır. Bu şekilde bahçenizdeki ağaçlar, çiçekler ve çimler devamlı yeşil kalır.

Otomatik Sulama Sistemleri Her Çim Ekiminde Kullanılır Mı?

Otomatik sulama sistemi bazı ekim yöntemlerine ve kullanılan alana göre gereklilik gösterir. Özellikle elle tohumlama, kuru tohumlama yöntemlerinde ve ağaç ekim işlemlerinde sürekli sulanması ve yeterli su doygunluğuna ulaşması gerekir. Tohumların ve ağaçların toprağa tutunmaları özellikle sulama ile ilişkilidir. Fazla sulama ve az sulama bu konuda bitkilere zarar verir.

Sulamanın ayarlanması için otomatik sulama teknolojisine ihtiyaç vardır. Aynı zamanda yağmurlu dönemlerde sulamanın yapılması bitki, ağaç ve çimlere hem zarar verir hem de fazla su maliyetine yol açar.

Otomatik sulama sisteminin sizlere sağlayacağı en büyük yarar, yağmur yağdığında sistemin kapanması olacaktır. Hem estetik bir alana kavuşmak hem de bütçenizi gereksiz masraflarla yormak istemiyorsanız, bu sistem tam size göre. Büyük arazilerde kullanılması özellikle ciddi bir maliyetten sizleri kurtarır. Bu maliyet sadece su değildir. Yeterli sulama olmaması nedeniyle ekilen her ürün zarar görür ve ciddi bir zarar oluşturur.

Otomatik Sulama Sistemleri Kullanım Alanları

Otomatik sulama sistemi kullanım alanları oldukça fazladır. Bu konuda bireysel ve kentsel peyzaj projelerinde, tarımsal işlemlerde sürekli olarak talep görmektedir. Personel maliyetinin tamamen ortadan kalktığı bu yöntemde bilinçsiz sulama son bulmuştur. Bitki eğitimi olmayan kişilerce yapılan sulama sonucu, yüksek maliyetle gerçekleştirdiğiniz uygulamanızı yok edebilir.

Sulama sisteminin otomatik ayarlanması ile kullanım alanları genişlemiştir. Kamusal yeşil alanlar, bahçe, tesis, yeşil alanları, fabrika yeşil alanları, park, arsa, arazi, bağ ve bahçe gibi doğayla teması olan her alanda otomatik sulama sistemi kullanılmaya devam ediyor. Daha estetik, canlı, güzel ve sağlıklı bir yeşil alan için otomatik sulama sistemlerini seçin.